ETKİNLİK, MÜZİK
The XX 7 Ağustos’ta Parkorman’da!

The XX 7 Ağustos’ta Parkorman’da!

The XX2005 yılında kurulmuş Londra çıkışlı indie pop grubu The XX‘ten bahsetmek istiyorum aslında kendilerini çok da bilmeyenlere. İlk albümleri olan XX Ağustos 2009’da piyasa çıkmıştı. İlk albümlerinden tam üç yıl sonra ikinci albümleri Coexist‘i 2012’de çıkaran grup, son yıllarda indie pop dediğimiz müzik türünün, elektronikle harmanlanmasıyla başarılı temsilcilerinden biri olma konusunda kendilerini çoktan kanıtladılar.

Kendilerini esasında ben Last.fm aracılığıyla ilk albümleri çıktığı zamanlarda denk gelmiştim. Ancak üzerinden tam neredeyse 4 yıl geçti ve artık Türkiye’de de dinleyici kitlesini arttırmış şekilde, bir grup olarak 7 Ağustos’ta Parkorman’da konser vermeye gelecekler. Aslında bu tarihin, bizim için önemli bir önemi olacak konser dışında fakat; konser de yıllar sonra dahi hatırlayabileceğimiz güzel anılarımızdan biri olacak.

Şimdi konserden önce, ben size birkaç sevdiğim şarkısını önermek istiyorum. Aslında grubun yalnızca iki albümü olduğundan XX ve Coexist‘i dinleyebilirsiniz, ancak tek parça olarak düşünürsek Crystalised, Island, Infinity, Night Time, Blood Red Moon, Our Song ve Sunset.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: