ETKİNLİK, MÜZİK
Taylan Erler İstanbul Jazz Band 27 Şubat’ta Kozzy’de!

Taylan Erler İstanbul Jazz Band 27 Şubat’ta Kozzy’de!

taylanerlerEylül-Ekim gibi, daha havalar soğumadan sokaktaki masalarda tavla oynanıp çay içildiği, muhabbetin üfül üfül rüzgarla birleştiği zamanda tanıdım Taylan Erler’i. Aslında çok daha küçükken tanıyordum kendisini. Birçok reklamdan, birçok diziden. Nasıl biri diye sorsanız, “Sürekli gülen adam” diye tanımlardım herhalde o güne kadar. Nitekim sonra tanıştık, lafladık. Bir baktım gerçekten de, bugüne kadar gördüğüm gibi biri çıktı. Müzikle uğraştığını o zamana kadar bilmiyordum açıkçası. Çocukluğunda başladığı trompet sevdası ona bir grup kurduracak kadar yükselmiş. Trompetim diyor, caz müzik diyor başka bir şey demiyor! Nitekim gerçekten de gülen adam!

İşin hikayesini, güzel anısını geçersek 27 Şubat’ta, güzel insan Taylan Erler ve grubu Taylan Erler İstanbul Jazz Band Kozyatağı Kültür Merkezi‘nde nefis bir konser vermeye hazırlanıyor. “Biraz tiyatro, çokça caz” diye tanımladığı sahnesini, “Caz hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!” diye de net görüşüyle destekliyor. İşte basın bülteninden geliyor:

İzleyenlerin zamanın nasıl geçtiğini unuttuğu bir konser bu. Sonunda ayakta alkışladığı, sanatçıalrı tekrar tekrar sahneye çağırdığı bir konser. Taylan Erler İstanbul Jazz Band konserlerinde ağırlıklı olarak Dixieland ve New Orleans tarzına yer veriyorlar. Ama sahnede sadece bir konser yok. Zaman zaman sohbete, seyircilerin de şarkılara katıldığı bir koroya, esprilerin ve kahkahaların havada uçuştuğu bir stand-up gösterisine dönüşüyor sahne…

Repertuarında; Louis Armstrong, Duke Ellington, Ray Charles, Dean Martin, Fat’s Domino, Frank Sinatra gibi ünlü isimlerin sevilen hit parçalarını seslendiren grup, 2010’da kurduğu “Taylan Erler Jazz Quartet” ile tarzını bir üste taşıdı. Çıktığı sahnelerde seyirciye kendini sevdirerek, kendi deyimi ile: “Caz hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı” diyerek seyircisine cazın eğlenceli olabileceğini de gösteren ve popüler caz parçalarını kendi tarzı ile seslendiren, bazı parçalarda seyirciyi de içine katan Taylan Erler biraz müzik biraz tiyatro keyfi veriyor. 2012 yılında kurduğu “Taylan Erler İstanbul Jazz Band” ile caz ile eğlencenin ayrılmaz bir bütün olduğunu söylemeye devam ediyor.

Taylan Erler İstanbul Jazz Band hakkında daha fazla bilgiye, grubun internet sitesinden ulaşabilir, Facebook sayfasını beğenebilirsiniz.

Konser için bileti online olarak Mybilet‘ten satın alabilirsiniz.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: