MÜZİK

Sarhoş Palavraları ve İbretlik Hikayeler!

1973703_340485469482673_2324744671396401633_oSarhoş Palavraları ve Nahoş Nidalar’dan, yayınladıkları ilk albümden itibaren farklı tarzlarını ve tınılarını bugüne kadar tüm parçalarda korumuş benim için Türkçe Rap müziğin çok farklı bir noktasında duran Farazi V Kayra ikilisi geçtiğimiz günlerde serinin üçüncü albümü Sarhoş Palavraları ve İbretlik Hikayeler albümünü satışa sundu.

6 parçadan oluşan albümde altyapıların tamamı her zamanki gibi Farazi’ye ait. Fakat serinin diğer iki albümünün aksine bu kez Kayra’ya Güfte adlı parçasında Savai, Paran Bende adlı parçasında Da Poet ve Ne Yapacağını Bilen Var mı? şarkısında Sorgu eşlik ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Bilemiyorum Altan adlı şarkısını YouTube kanalından dinleyicilerine sunan ikili, kesinlikle çok iyi iş çıkarmışlar.

Farazi bana kalırsa Türkiye’de kendine has bir uslübu oluşturmuş, gözümde en başarılı beatmakerlardan. Kayra ise, storytelling dediğimiz tarzı yıllardır başarıyla götüren belki de bu kategoride Türkçe Rap’in en önemli ismi şüphesiz. Albümü tekrar tekrar dinledikçe, serinin diğer albümlerinde olduğu gibi sözlerden çok daha fazla şey çıkarıyorsunuz. Bir kitap okuyormuş gibi, bir tanıdık kelime buluyorsunuz, tanıdık olaylar bazen kendi hayatınızdan.

Güfte, Belana Koşar Adım ve Bilemiyorum Altan albümdeki favori parçalarımdan. Ama kesinlikle tamamı nefis bir iş olmuş. 90BPM olarak çıkarmaya hazırlandıkları Kötülük Bizim İşimiz albümünden önce Farazi V Kayra severler kesinlikle albümü edinsin derim. Fiziki baskısı için kendilerine Facebook’tan ulaşabilirsiniz. Ya da dijital olarak Bandcamp sayfasını kullanabilirsiniz.

Farazi V Kayra – Sarhoş Palavraları ve İbretlik Hikayeler Tracklist:

  1. Boşla Oltayı, Al Voltayı
  2. Bilemiyorum Altan
  3. Güfte feat. Savai
  4. Paran Bende feat. Da Poet
  5. Ne Yapacağını Bilen Var mı? feat. Sorgu
  6. Belana Koşar Adım

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: