ETKİNLİK, MÜZİK
Rots

Rots

Photo 2.03.2014 21 29 36Aslında çok da bilgi sahibi olmadığım fakat İngiliz Dili ve Edebiyatı dersine giren hocamız Martin Duncan’ın perküsyon çaldığı grubu dinlemek için 20 Şubat’taki Shaft konserlerine gittim. Dediğim gibi, daha önce hakkında detaylı bilgi sahibi olmadığım bir gruptu Rots.

Grup isimleri hakkında bile bir fikrim yoktu. Fakat okuldan hocamın da gruba dahil olması, bir merak uyandırmadı değil. Konser günü bir on dakika gecikmeli olsa da konserdeki yerimi erkek arkadaşımla beraber aldım. Grup, rock müziğin kültleşmiş ve efsaneleşmiş gruplarının parçalarını coverlayan bir gruptu anladığım kadarıyla. İyi de coverladıklarını düşünüyorum zira, orijinallerini bildiğimiz parçaları oldukça başarılı çaldılar müzikal açıdan. Kesinlikle, barda bir şeyler içerken dinlemekten keyif alınacak ve eşlik edilebilecek bir repertuarları olduğunu düşünüyorum. Böyle düşündüğüm için de zaten Shaft’taki konserinden bir sonraki hafta Buddha Bar’da olan konserlerinde de yer aldım yine erkek arkadaşımla. Hem haftasonu iyi vakit geçirmek ve bir şeyler içmek için güzel bir mekan olduğunu düşünüyorum. Hem de hocamın da sahnede olduğu ve şarkılara eşlik edebildiğim bu müzik grubunu tekrar sahnede görmek tebessüme yol açıyor. Açıkçası ben beğendim. Yolunuz bir şekilde bu grupla karşılaşırsa, bir canlı dinleyin derim.

Detay vermek gerekirse:

Rots grubu üniversiteden arkadaş olan Mehmet Korkmaz (gitar), Doğancan Vural (bas), Yiğit Tornacı (klavye) ve arkadaşları Anıl Tan Sağır (vokal) tarafından kuruldu. 2011 yılının başlarında blues temalı bir grup olarak kurulan Rots; blues, progresif rock vb. tarzlarda cover ve beste yapmaktadır.

Gruba daha sonra üniversiteden hocaları olan Martin Duncan (perküsyon) da dahil oldu. Ahmet Kemal Kuyrukçu (davul) ve Hakan Kara’nın (vokal) katılımlarıyla grup son şeklini almış oldu. ROTS bu günlerde beste ve sahne çalışmalarına devam ediyor.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: