MÜZİK, WEB
Last.fm Radyo’sunu Ücretsiz Dinleyebilirsiniz!

Last.fm Radyo’sunu Ücretsiz Dinleyebilirsiniz!

lastfmtunnelbear
Last.fmLast.fm en basit şekilde tanımlamamız gerekirse, müzik tabanını üyelerin bilgisayarlarında veya iPod/iPhone/Android sistemlerinde dinledikleri müzikleri skroplayarak oluşturan bir tür internet radyosu ve müzik önerme sitesi.

Ancak “internet radyosu” özelliğini, 2013 yılının başında Türkiye dahil birçok Avrupa ülkesine kapattı. Aslında Last.fm’in en güzel özelliğinden birini biz dahil bazı ülkelere deaktif etmesi, kullanım şeklini değiştirdi. Zira radyo özelliği ile dinlediğimiz sanatçılara benzer sanatçıları çok iyi şekilde sunuyor ve yeni şeyler dinlememize ve keşfetmemize olanak sağlıyordu.

Neyse, aslında bunun bir çözümü var ve ben ondan bahsetmek istiyorum. Şöyle ki, Last.fm normalde Türkiye’ye Radyo hizmeti kapalı olsa da VPN hizmeti ile lokasyon ve ip bilgilerinizi İngiltere’de gösterdiğiniz takdirde çok rahat şekilde -ücretsiz- radyo hizmetini kullanabilirsiniz.

VPN için önerim Tunnelbear. Kendisi, oldukça şık, basit ve sıfır reklamlı bir VPN hizmeti. Normalde aldığınız -free- üyeliğin 500mb sınırı var fakat, Taksim Direnişi ve internet erişimlerine karşı Tunnelbear Türkiye’deki kullanıcılarını bir süredir sınırsız hesaba çevirmiş durumda. Bu programı Android, iOs, PC ve Mac’inize indirerek basit bir şekilde kurabilirsiniz. Ardından programda üyelik alıp/giriş yaparak On/Off kısmından programı aktif edebilir, lokasyonunuzu sağ kısımda US, UK, CA kısmından UK yaparak İngiltere’ye sırtınızı dayayabilirsiniz. Ardından Last.fm’e giriş yaptığınızda sol üst köşede Radyo hizmetinin açıldığını göreceksiniz.

Tunnelbear’ı resmi sitesinden indirmek için şuraya tıklayabilirsiniz.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: