FOTOĞRAF
Konstruktor’le Makineni Kendin İnşa Et!

Konstruktor’le Makineni Kendin İnşa Et!

Dünya üzerinde ürettiği makinelerle analog severlere oldukça eğlenceli bir uğraşı sağlayan Lomography, geçtiğimiz günlerde yeni makinesi Konstruktor‘ü tanıttı. Bir tür “kendin inşa et” olan bu makine oldukça uygun fiyata, kendi makineni inşa etme fırsatı veriyor. Aynı zamanda makineni inşa ederken de, işin teknik yanı ve parçaları tanıyorsun ve tamamiyle hazır hâle getirdiğinde, oldukça keskin ve canlı renkli fotoğraflar senin oluyor.

Dünyanın ilk kendin yap fotoğraf makinesi midir bilmem, ancak bu kadar şahane görünüşü olan bir makine olduğu konusunda kesinlikle tam not aldı benden. Diğer lomography makinelerine karşın fiyatının daha uygun olması, yeni Lomography takipçileri için büyük bir fırsat ve deneme turu olabilir diye düşünüyorum. Kim bilir belki de sahip olduktan sonra bırakamayacağınız yeni bir tutkuya dönüşür.

Kısaca, özelliklerinden bahsetmem gerekirse bu makine:

  • Baştan sona inşa et: Fotoğraf makineni tek başına ya da arkadaşlarınla monte ederken eğleneceksin. Detaylı anlatım ve yüksek kalite parçalar sayesinde “kendim yaptım” demenin gururunu yaşayacaksın. Montaj süreci de en az çekim kadar eğlenceli.
  • Üstten bakılan vizör: Ne çektiğini görerek fotoğraflarını istediğin gibi komposizyonla!
  • Kolay çoklu pozlama opsiyonu: Çoklu pozlamalar yaparak analog yaratıcılığını geliştir.
  • Uzun pozlamalar için ‘Bulb’ modu ve değiştirilebilir 50mm f/10 Lens.
  • Makine gövdesini istediğin gibi tasarla – ister havalı Konstruktor çıkartmalarıyla süsle, istersen kendi tasarımını yarat. Kendi yaptığın makinenle çevrendekileri imrendir!
  • Değiştirilebilir farklı lensler gibi makineni daha da özelleştirmeni sağlayacak aparatlar planlandı, gelecekte onları da alma şansın olacak!

Lomography Konstruktor makinesinin satış fiyatı ise, Lomography Online Mağaza ve Lomography Gallery Store‘da 99 TL.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: