ETKİNLİK, MÜZİK
“Konak’ta Ses Var!” 5 Aralık’ta Başlıyor!

“Konak’ta Ses Var!” 5 Aralık’ta Başlıyor!

“Konak’ta Ses Var!” geçtiğimiz ekim ayında üzerine kafa yorulup hazırlanan, Yücel Kültür Vakfı’nın bir müzik ve sanat projesi. En önemli gayesi, mekanı müzikle müziği mekanla harmanlamak olan bu güzel proje için seçilen “mekan” ise 1890 yılından kalma Abud Efendi Konağı. Tarihi Abud Efendi Konağı gerek mimari yapısının önemi gerekse getirdiği tarihle konseptte sınırlılık/sınırsızlık içerisinde her tür sanatsal performansı deneyimlenebilecek yer olarak seçtiklerini söyleyen Konak’ta Ses Var projesi genç ve yetişkinlere müzik yoluyla ulaşabilmeyi, sanatı daha ulaşılabilir kılmayı, müziğin ve sanatın içine mekanı katmayı amaçlıyor.

Dalga grubu, Konak’ta Ses Var! projesinin ilk konuğu. Konser 5 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 20.00-21.00 suları arasında Sultanahmet’te bulunan Abud Efendi Konağı’nda gerçekleşecek. Girişlerin ücretsiz olduğu bu “mekan/müzik” konseptinde kontenjan 60 kişi olduğunu da söylemeden edemiyorum. Rezervasyon için ise: eda.kose@yucelkulturvakfi.org olarak bir iletişim adresi bulunuyor.
Ayrıntılı bilgi için Yücel Vakfı’nın internet sitesine yahut Konak’ta Ses Var! projesinin Facebook sayfasına bakabilirsiniz.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: