MEKAN
Kahve Severlere İyi Bir Alternatif: Mambocino Coffee

Kahve Severlere İyi Bir Alternatif: Mambocino Coffee

Kahve Severlere İyi Bir Alternatif: Mambocino CoffeeUzun süredir gitmek istediğimiz mekanlar arasında yer alıyordu Mambocino Coffee, Ortabahçe Caddesi’ni sık sık kullanandığımız için. Dün gece artık vakit ayırıp, oturabilme fırsatını yarattık kendimize Dora’yla. Öncelikle mekan küçük olmasına rağmen, yerleşim düzeni olarak gayet iyi. Mekan oldukça iyi bir dekora sahip. Hatta Dora’yla aramızda konuşurken, meşhur Friends dizisindeki Central Perk’e bile benzettik bar kısmını.

Kahve Severlere İyi Bir Alternatif: Mambocino CoffeeÇok geçmeden siparişlerimizi verdik. Açıkçası kahve sanatını görebilmek adına, üzerine köpüklerden şekil yapabilmeyi çok net görebilelim diye Latte söyledik. Kahve için değil fakat özellikle tatlı seçimi için menü olmaması dez avantaj. Kalkıp seçmek zorunda kaldık aslında, tam olarak görebilmek adına neyin var olup olmadığını. Çok geçmeden de siparişlerimiz geldi.

Dışarda oturmamıza ve hava soğuk olmasına rağmen, mekanın verendasındaki ısıtıcılar gayet yeterli ve dükkanın dışında olduğunuzu hissetmiyor. Hatta yan kısımdaki camları komple raylardan kapatınca mekanın içine dahil olduk dışarıda otururken. Limonlu cheesecake’i gerçekten oldukça lezzetliydi. Starbucks ve Caffe Nero’nun anlamsız porsiyon küçültmesinden sonra buradaki porsiyon boyutu gayet yeterli geldi. Sunum da gerçekten güzeldi.

Mekanın içinden fotoğraf ve videolar almaya çalıştım Zomato’da paylaşabilmek adına. Bizimle ilgilenen garsonun biraz fazla gereksiz samimiyeti dışında mekana tam not verebilirim. Bir de hesabı öderken Zomato çekinden bi’ haber olmaları birkaç dakika aksilik yaşanmasına ve mekandan yüzde yüz memnun ayrılmamamıza neden oldu diyebilirim.

Kaliteli ve lezzetli kahve içerken arkadaşlarınızla muhabbet etmeyi seviyorsanız, arkaplanda güzel müziklerin çaldığı, içerisinin farklı konsepti sayesinde oldukça samimi gelen bu mekanı gönül rahatlığıyla önerebilirim.

zomato.com/theodora
zomato.com/recep

Burada da çektiğimiz kısa bir video var. Mekan hakkında fikir oluşması adına.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: