MEKAN
İtalyan Lezzetlerini Denemek:Carluccio’s

İtalyan Lezzetlerini Denemek:Carluccio’s

Photo 18.10.2014 13 15 33
Geçtiğimiz akşam, Zomato Türkiye ekibinin bana gönderdiği ufak sürprizi kullanmak için Dora’yla Kanyon’daki Carluccio’s‘a gittik. Kafamızda İtalyan restorantı olduğundan pizza yemeyi planlamıştık. Dora’nın deniz ürünleriyle arası çok iyi olduğundan Frutti Di Mare bense daha klasik pizza yemeyi seven biri olarak Capricciosa denemeyi uygun gördük. İki kadeh de Tekirdağ lokasyonlu -muhtemelen Şarköy- öküzgözü şarabı da ekledik istediklerimiz arasına.

Servis elemanlarının ilgisi güzeldi. Önce zeytinyağı ve zeytinle, kıtır ekmek getirdiler. Ardından çok geçmeden de şaraplarımızı doldurdular. Şarap oldukça yoğun bir tata sahip ve güzeldi. Pizzalar masamıza geldiğinde harika görünüyordu diyebilirim. Ki lezzet de oldukça görüntüsü gibi güzeldi. Deniz ürünlerinin olduğu pizzadan da tattım ve normalde özellikle kalamarla aram çok iyi olmamasına karşın midye, karides ve kalamarın da olduğu pizzayı da beğendim.

Orijinal bir konsepte sahip italyan restorantı fakat, menülerdeki bu denli İtalyanca biraz hoş değil açıkçası. Türkçe detayların ufak puntolarla olması, insanın seçim yaparken biraz zorlanmasına neden oluyor. Yemek isimleri İtalyanca’ya bağlı kalabilir fakat Türkçe açıklamalarının biraz daha büyük puntolarla olması daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

Gecenin sonunda oldukça memnun ayrıldık diyebilirim. İtalyan lezzetlerini denemek için ideal bir yer olduğunu düşünüyorum açıkçası. Ayrıca şarapları da hem çeşit olarak hem de lezzet olarak iyi görünüyor.

Zomato üzerinden, Dora ve benim gittiğimiz mekanlar hakkındaki yorumlarımızı takip edebilirsiniz.

zomato.com/recep
zomato.com/theodora

Carluccio's

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: