FOTOĞRAF, SANAT
İki Çocuğu ve Çiftlikteki Hayvanlarıyla Harika Fotoğraflar Yaratan Rus Anne

İki Çocuğu ve Çiftlikteki Hayvanlarıyla Harika Fotoğraflar Yaratan Rus Anne

Yetenekli fotoğrafçı Elena Shumilovaiki oğlunu çiftlik dostlarıyla fotoğraflıyor. Ortaya ise şahane işler çıkıyor. Doğal renkler, hava koşulları ve etraftaki büyüleci atmosferi birer avantaj olarak kullanan başarılı fotoğrafçı, bizlere keyifli ve duygusal bir fotoğraf seçkisi sunuyor. Fotoğraflardaki iki çocuk fotoğrafçının kendi oğulları, hayvanlar ise sahip olduğu çiftlikten dostları.

Elena, fotoğraf çekerken en çok sezgilerine ve ilham aldığı şeylere güvendiğini söylüyor. İlhamının hissettiklerini anlatmak istemesinden geldiğini vurguluyor ve ekliyor: “çoğu zaman bunları sözcüklere dökemiyorum oysa fotoğraflarım dile getimek istediklerimi çok güzel anlatıyor“.

Köy hayatı, mevsim değişiklikleri, çocuk hayvan ilişkisi, harika çalışmalarında en çok ele aldığı konular. “Fotoğraf çekerken, -içeride de dışarıda da- doğal ışığı her zaman tercih ediyorum.Her türlü durumun ışığını seviyorum. Sokak ışıkları, mum ışığı, sis, dumanlı hava, yağmur, kar… Fotoğrafa görsel ve duygusal derinlik veren her şey bu ışığın içinde yer alır bana göre.”  diyor büyüleyici fotoğraflara sahip anne.

Shumilova, fotoğrafa olan ilgisinin 2012’nin başlarında ilk kamerasını almasıyla başladığını dile getiriyor. İlk göz ağrısının da Canon EOS 5D Mark II & 135mm lens olduğunu belirtiyor.

Çocuklarının büyümesini kaçırmak istemeyen bi anne olarak, her gün bir şeyler çektiğini söylüyor. İşte o fotoğraflardan bazıları:

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: