ETKİNLİK, MEKAN, VIDEO

Hard Rock ile Karaoke

somilkGeçtiğimiz akşam, son olarak Mekanist‘i de bünyesine katıp gücüne güç katan Zomato ekibinin Hard Rock Cafe İstanbul‘daki karaoke partisine davetliydik. Hard Rock Cafe İstanbul‘a açıldığı zamanlardan beri gitmeyi planlayıp bir türlü fırsat bulamamıştım ancak Dora daha önce bir kez gitmişti. Tıpkı dünyanın diğer yerlerindeki Hard Rock Cafe’lerde olduğu gibi, mekanın dekor ve tasarımına diyebileceğimiz hiçbir şey yok zira kullanılan bütün aksesuarların özel bir anlamı ve manevi değeri yüksek şeyler. Kült müzik gruplarının konserlerde kullandığı gitarlar, giydikleri kostümler vs. gerçekten bir müze havası var.

Akşam 20.00 gibi oradaydık ve bizi Zomato Türkiye ekibi çok sıcak bir şekilde karşıladı. Ardından masamıza oturduk ve Dora ve bana patates ve chicken tenderslarımızın olduğu sepetlerimiz geldi, biralarımızı söyledik. Benim gibi bir Bomonti sevdalısını tatmin edecek lezzette Bomonti geldi. (Bunu şu yüzden söylüyorum, genelde mekanlar fıçı biraların kalite bazında kategorilendirildiği için ucuz olanı tercih ediyor.) Biralarımızı yudumlayıp, atıştırmalıklarımızı yerken bir yandan karaoke repartuarına göz gezdirdik. Kesinlikle ve kesinlikle oldukça zengin bir karaoke repartuarı olduğunu söylemeliyim gerek Türkçe gerek yabancı parçalar için. Barış Manço‘nun Kol Düğmeleri‘yle başlayıp, kabul edelim ki karaoke için en zor parça, müzik yok gibi bir şey ve tamamiyle yorumcuya bağlı her nokta- daha sonra ortama aldığımız alkol miktarıyla doğru orantılı olarak ısındığımızdan Arctic Monkeys‘den Do I Wanna Know, R u Mine? parçalarıyla devam ettik ve kapanış parçamızı da klişeye klişe katalım dedik ve R.E.M – Losing My Religion ile sonlandırdık.

Sanırım patates ve chicken tenderslar da ayrı bir paragrafı hak edecek şekilde lezzetliydi. Sepetlerimizin içinde bulunan hafif ısıtılmış barbekü sosu enfesti ki ben onun tam olarak barbekü sosu olduğuna da inanmadım, çok daha güzel bir şeydi zira baharatı daha yoğundu sıradan barbekü soslarına göre. Bu yüzden de ayrı bir tat katıyordu tavuk ve patateslere ile ki bira ile uyumundan bahsetmiyorum bile.

Gece boyunca hem lezzet, hem karaoke hem de Zomato ekibi ve diğer katılımcılarla güzel bir etkileşim yaşayarak çok keyifli bir akşam geçirdiğimizi düşünüyorum. Zaman zaman zor şarkılarda kahkahalar, başarılı karaokelerde alkışların duyulduğu çok hoş bir geceydi.

Her salı akşamı, Hard Rock Cafe İstanbul’da karaoke gecesi düzenlendiğini de yazıyı sonlandırmadan bildirmek istiyorum. Zira hem Hard Rock Cafe İstanbul’u ziyaret edip hem de arkadaşlarınızla karaoke keyfini 50TL’ye (barbekü sos ile servis edilen patates ve chicken tenders sepeti, fıçı bira ve karaoke fiyata dahilmiş) yaşayabilirsiniz.

Bu da geceden videomuz olsun o halde! Keyifli izlemeler…

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: