ETKİNLİK
Bir Film, Başka Sinema ve Bant Mag’den: “Pride”

Bir Film, Başka Sinema ve Bant Mag’den: “Pride”

23 İstanbul LGBT Onur Haftası’na bir tutam tuz da Bir Film, Başka Sinema ve Bant Mag’den geliyor. 24 Haziran Çarşamba günü, LGBT haftasının temasına uygun sıkı ve eğlenceli bir selam çakan Pride filminin Rexx’teki ön gösterimine ve arkasından dans ettirmeye yeminli dj’lerin arkaoda’daki kabinde olacağı büyük partiye bekleniyorsunuz!

Ön gösterim biletleri gösterim günü Rexx gişelerinden temin edilebilir. Gösterim salon kapasitesiyle sınırlıdır. arkaoda’daki partide de kabinde yer alacak isimler Biriken, Ece Özel ve Sadi Güran & Yetkin Nural olacak.

Pride

Sene 1984. İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakar politikalarının etkisi altındadır. Bu politik atmosfer içinde ezilen başlıca gruplardan biri eşcinsellerdir. Ancak en az onlar kadar baskı altında olan bir grup daha vardır; maden işçileri! İlk bakışta hiçbir ortak noktası yokmuş gibi gözüken bu iki grup birbirine yardımcı olabilecek midir? Onur (Pride) lezbiyen ve gey aktivistlerin güçlerini maden işçileri ile birleştirerek, hem politik engelleri, hem de ön yargıları aşmalarının gerçek ve renkli hikayesini anlatan, harika bir İngiliz Sineması örneği.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: