SANAT, SOKAK
Banksy Tuval Sattı, Kimse Fark Etmedi!

Banksy Tuval Sattı, Kimse Fark Etmedi!

STALL-TIGHT-private

Bugüne kadar yaptığı sıradışı ve iğneleyici çalışmalarıyla neredeyse tüm dünyada ismi muhakkak bir kere olsun duyulmuş, hayranı olduğum Banksy, geçtiğimiz günlerde tamamı orijinal tuval çalışmalarını Central Park’ta anonim bir şekilde stand kurarak satmış. Bunu da 13 Ekim günü internet sitesinden: “Yesterday I set up a stall in the park selling 100% authentic original signed Banksy canvases. For $60 each.” şeklinde yayınladı.

Altmış dolardan giden tuvallerin olduğu standı gün boyu videoya da çeken Banksy’nin çok ilginç bir şekilde tuvalleri çok az ilgi çekmiş. Tüm çalışmaların değeri yaklaşık bir milyon dolar olmasına rağmen esasında Banksy bir tür deney yaptığını ancak yalnızca üç kişinin altmış dolardan tuval aldığını görüyoruz. Hayatının fırsatını tepen insanlar olarak gördüm açıkçası o gün orada, Central Park’ta olanları.

Yanlışlıkla kendi çocukları ve kendi duvarları için Banksy’nin orijinal çalışmalarına sahip olan insanlar, o çalışmaların gerçekten sonsuz sanat değerine sahip olduklarını fark ettiklerinde belki işler çok daha farklı olacak ama, böyle bir satışın bir daha olmayacağını kesinlikle belirtmiş Banksy. Şu aralar NY’da bir yerlerde ve onu hala kimse bilmiyor.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: