MÜZİK
90BPM’den “Kötülük Bizim İşimiz” Ön Satışta!

90BPM’den “Kötülük Bizim İşimiz” Ön Satışta!

“Fazlasıyla içine kapanık, yaşına göre belirlenmiş kurallara harfi harfiyen uyan, yemek seçmeyen, küfrün her çeşidini bilen ama asla küfür etmeyen, ailesinin ekonomik durumunun gayet farkında olan ve bu yüzden ayağını yorganına göre uzatmayı çok ama çok erken yaşlarda öğrenmiş, kimsenin dikkatini çekmeyen on yaşında bir çocuğun oldukça sıradan bir yaz tatilinde yaptığı ve altına da ”Kötülük Bizim İşimiz” yazdığı bir çizimden gelir 90BPM’in albüm ismi.

Otuzlarına doğru adım adım ilerleyen, bir devri yavaş yavaş kapatmaya başladıklarını hisseden, gören, yaşayan ve hala Hiphop kültüründen kopmayan 90BPM ekibi bu çocukla hemen özdeşim kurabildi. Çünkü bugün içinde bulundukları tantanaların hepsi bir türlü dışa vurulamayan, kabullenmesi güç, bir yerden sonra katlanmaktan başka çare bırakmayan mevzulardan ibaretti.”

Şehrin alternatif hiphop sahnesinde bana kalırsa başı çeken, yaptıkları her işte büyük emek olmasının yanı sıra, çok iyi işlenmiş gözlemlerin ve duyguların da olduğu 90BPM ekibi, uzun süredir ha geldi ha gelecek denilen albümlerini artık gün yüzüne çıkarmaya hazırlanıyor. HiphoplifePRO etiketiyle 28 Temmuz’da müzik marketlerde yerini alması beklenen albüm 24 Temmuz’da dijital platformlardaki yerini alacak. HiphoplifeShop aracılığıyla ön satışa sunulan albümü şuradan satın alabilirsiniz.

Albümün snippetıyla sizi baş başa bırakıyorum. Yayınlanacak cepte iki klip var şimdilik. İkisi de enfes güzel klipler, sizleri gelecek günlerde bekliyorlar.

BU YAZIYI PAYLAŞMAK İÇİN BİRTAKIM ŞEYLER:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: